Laserowe leczenie nietrzymania moczu – Warszawa

Nietrzymanie moczu to schorzenie, które dotyczy wielu kobiet. Z uwagi na to, że przyczyn tej dolegliwości jest wiele, wyróżnia się pięć podstawowych rodzajów. Najczęściej występującymi są jednak nagłe, parciowe oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu. Najczęstszymi powodami tych stanów są:

  • osłabienie mięśni dnia miednicy wywołane przebytą ciążą lub menopauzą,
  • osłabienie mięśni na skutek operacji ginekologicznych,
  • choroba otyłościowa,
  • nawracające infekcje układu moczowego.

Leczenie nietrzymania moczu, w zależności od nasilenia objawów, może odbywać się farmakologicznie, laserowo lub operacyjnie.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu — zalety

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest bezbolesne i bezpiecznie dla Pacjentki. Zalecane jest szczególnie wtedy, gdy dolegliwości osiągają lekki lub średni stopień nasilenia. W takich przypadkach często realna ulga oraz przywrócenie komfortu życia następują niemal od razu po zabiegu. Jeśli jednak efekt nie jest w pełni zadowalający — procedurę można powtórzyć po miesiącu. Leczenie laserem nie wymaga hospitalizacji, podawania środków znieczulających, a przede wszystkim umożliwia powrót do wykonywania codziennych czynności od razu po wizycie.

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Korekcja laserowa to nic innego jak fototermiczne obkurczenie ścianek macicy. Dzięki temu uzyskuje się efekt wzmocnienia mięśni, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz okolicy podcewkowej, tym samym przywracając pełną kontrolę nad opróżnianiem pęcherza podczas wysiłku fizycznego. Skuteczność jednorazowego zabiegu szacuje się na około 80%. Pozostałe 20% przypadków wymaga powtórzenia terapii.

Jeśli mieszkasz w Warszawie i szukasz skutecznego leczenia nietrzymania moczu, skontaktuj się z nami! Wybierając zabieg laserowy odzyskasz utracony komfort. Zapraszamy do umawiania wizyt!

Serwisy społecznościowe

Kontakt

ul. Wolność 2
01-018 Warszawa
+48 530 170 530

ul. Górczyńska 17
Centrum Medyczne MEDIRAJ, III piętro
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 507 927 925